Pożegnanie w biegu

9 stycznia 2014 Nasze starty  No comments

Jak przystało na fanów biegania większość z nas pożegnała stary rok 2013 uczestnictwem w zawodach biegowych różnej maści i różnego kalibru.

1. Parkrun Poznań – 5km; 21 grudzień 2013

ppoz

Paweł w drodze do Głogowa wziął udział w cotygodniowym cyklu Parkrunów w Poznaniu. Trasa biegła w Parku na Cytadeli i nie była łatwa z powodu ostrych podbiegów i śliskiej nawierzchni. Zajął 17 miejsce na 116 uczestników. Był 4 w swojej kategorii wiekowej i uzyskał czas 20 minut 31 sekund.

2. VIII Bieg Sylwestrowy Kołczygłowy – 5,2km; 28 grudzień 2013

1509743_262245223930658_1249804906_n

STOPA pojawiła się w pobliskich Kołczygłowach w 5 osób. Pogoda dopisała, było ciepło i sucho jednak trasa dała się wszystkim we znaki. Oprócz tego, że był to wymagający kros to w kilku miejscach napotkaliśmy błoto, a zbiegając z górki na ostrym zakręcie nietrudno było o wywrotkę. W stawce 75 biegaczy Jacek Wąsicki zajął 27 miejsce z czasem 21 minut 18 sekund,  Robert Skorupski był 37 (22 minuty 53 sekundy), Janek Tłuchowski – miejsce 53 czas 26 minut 56 sekund, Andrzej Barchanowski – miejsce 61, Ania Skorupska – miejsce 63, wśród kobiet 15 (29 minut 25 sekund).

3. Parkrun Leszno – 5km; 28 grudzień 2013

Kolejny Parkrun w województwie wielkopolskim pobiegł Paweł. Tym razem wybrał się do pobliskiego Leszna, gdzie trasa wiodła przez lasek na obrzeżach miasta. Od samego początku był w czołówce biegu i prawie ukończył go na 5 pozycji. Jednak nieznajomość trasy sprawiła, że za szybko zaczął morderczy finisz, który zgubił go i spadł przez to na 6 miejsce z czasem 20 minut 16 sekund.

4. Integracyjny Bieg Noworoczny Jarosławiec-Darłówko – 15km; 29 grudzień 2013

jar

Silna 6-osobowa ekipa ze STOPY już na samym początku natrafiła na niespodziankę podobnie jak pozostałych 36 uczestników. Z powodu tego, że w okolicy grasował jakiś złodziej Ksawery, trasa biegu została zmieniona i w ostatniej chwili wszyscy dostali informację, że start do biegu będzie kilka kilometrów za Jarosławcem w Drozdowie. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że pogoda też nie sprzyja. Lał deszcz. Trasa biegu była bardzo urozmaicona i przebiegała po asfalcie, drodze polnej, płytach JUMBO, wale nadmorskim i wreszcie po plaży. Na szczęście im bliżej do mety tym ładniejsza była pogoda. Bardzo dobre 4 miejsce zajął Jacek Wąsicki z czasem 1 godzina 7 minut i 44 sekundy. Minutę po nim na metę przybiegł Piotr Borusiński 1.08.45, a na 8 miejscu Robert Skorupski – 1 godzina 10 minut. 18 i 19 miejsce zajęli odpowiednio Piotr Półtorzycki (1.20.05) i Klaudiusz Bobowski (1.20.37). Jedyna kobieta reprezentująca STOPĘ – Ania Bielewicz była trzecia w kategorii kobiet z czasem 1.37.07. Relację fotograficzną prowadziła Ania Skorupska. Gratulujemy wszystkim ukończenia tego niełatwego biegu!