STOPA na różnych frontach

14 kwietnia 2013 strona główna  2 komentarze

Jak sama nazwa wskazuje „pozytywnie aktywni” ze STOPY startują w wielu różnych przedsięwzięciach sportowych. Tydzień temu Paweł S. brał udział w I Słupskim Biathlonie Nordic Walking i na dystansie 6,15km zajął 12 miejsce wśród 24 startujących osób finiszując z czasem 53min 24s. Biorąc pod uwagę fakt, że po raz drugi w życiu trzymał w rękach kije to poszło mu całkiem nieźle. Zawody wygrał Adrian Tofil z Gdyni, który uzyskał na mecie czas 44min 24s. Zawody organizowało Słupskie Stowarzyszenie „Dwa Kije”. ja (15)

Wczoraj w Grudziądzu i dzisiaj w Kwidzynie w XX Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację udział brało dwóch naszych przedstawicieli – Mateusz M. i Jacek W. Jak to bywa w biegach na orientację chłopaki pokonali większy dystans niż konieczny. Mateusz przebiegł odpowiednio 11,3km w 1h35min i 8,2km w 1h20min, a Jacek 6,6km w 40min10s i 6,2km w 40min29s. Czasy te dały Jackowi III miejsce w Grudziądzu i V miejsce w Kwidzynie. Gratulujemy!

Również dzisiaj w Damnicy odbył się Turniej Wyciskania Leżąc im. M. Czarnucha organizowany przez zaprzyjaźnione Stowarzyszenie SSI Aktywni Damnica. W kategorii senior rekreacyjny udział wziął Paweł S. W serii pierwszej bez najmniejszego problemu wycisnął sztangę ważącą 80kg. W drugiej serii zadysponował ciężar 87,5kg i z nim uporał się bez problemu. Seria trzecia jednak nie przyniosła oczekiwanego rezultatu i sztanga o wadze 92,5kg nie została wyciśnięta do końca. Brak doświadczenia w tej dziedzinie spowodował błąd w dysponowaniu ciężarem, bo na rozgrzewce udało mu się wycisnąć ciężar 90kg, co przy wadze własnej 75kg i braku treningów siłowych wydaje się być przyzwoitym wynikiem. Emocje na pewno były większe przy podejściach innych zawodników, a sztanga wędrująca w górę ważyła w kilku przypadkach grubo ponad 170 kilogramów. Zwycięzców podamy w terminie późniejszym.SAMSUNG DIGIMAX A403