Słupski Bieg Niepodległości 11.11.2014

26 listopada 2014 Nasze starty  No comments

SONY DSC

Dużym sukcesem zakończył się 2 Słupski Bieg Niepodległości. Na starcie zawodów stanęły 394 osoby, co w porównaniu do ubiegłego roku jest 55% wzrostem frekwencji.
W okolicach Kościoła Mariackiego, gdzie zlokalizowany był start biegu zgromadziły się setki Słupszczan – kibiców i fotoreporterów. Tuż przed startem wykonane zostało wspólne apolityczne zdjęcie, ponieważ w biegu udział wzięła spora grupa kandydatów na radnych oraz kandydaci na prezydenta miasta Robert Biedroń i Zbigniew Konwiński. SONY DSC
Po odsłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego punktualnie o godzinie 13 wielobarwny tłum zalał ulice Słupska. Od samego początku uformowała się silna czołówka, która systematycznie powiększała przewagę nad resztą stawki. Tymczasem na trasie trwała walka z minutami, ze współzawodnikami, z samym sobą. Każdy pokonywał ten bieg na swój sposób, realizując swoje własne cele. Z numerem 196 wystartował Maciej Nacfalski, pchający przed sobą wózek z synkiem Kubą, który walczy o to, żeby móc chodzić. Podczas biegu odbyła się charytatywna zbiórka pieniędzy na operację chłopca. W ciągu 2 godzin SONY DSCudało się zebrać 2 900 złotych, co jest kolejnym sukcesem tego dnia.
Piękna pogoda ułatwiała bieg, a kibicom wynagrodziła doping, którego nie żałowali. Większość biła brawo, niektórzy z podziwem kręcili głowami. Centrum Słupska ożyło na dwie godziny, a na ulicy Nowobramskiej dopingował prawdziwy tłum. Dystans 10 kilometrów po malowniczych zakątkach miasta najszybciej pokonał Dawid Klaybor z Drzycimia (31.21) przed Piotrem Drwalem z Jantara Ustka (31.23) i Pawłem Piotraschke ze Szkoły Policji w Słupsku (32.26). Wśród kobiet triumfowała Monika Czapiewska z UKS Olimpijczyk Skórzewo (37.19), druga była Marlena Wieleba z Siemianic (40.13) a najniższy stopień podium przypadł Małgorzacie Kotara-Pałka z Koszalina (42.09).
W klasyfikacji na najszybszego Słupszczanina wygrał Jakub Farjaszewski przed Aleksandrem Burzyńskim i Piotrem Borusińskim, a najszybszymi Słupszczankami zostały Anna Karolak, Patrycja Zarzycka i Małgorzata Kasprowicz.
SONY DSCIMG_1692
Odcinek sprinterski na Bulwarze ks. Jerzego Popiełuszki wygrał Sławomir Kobierowski z klubu GOCH Bytów, a tym samym otrzymał premię finansową oraz auto marki HYUNDAI do korzystania przez weekend, które ufundował AUTO DIUG i IGMAR MULTISALON. Wśród kobiet najszybszym biegiem na wspomnianym odcinku popisała się Aleksandra Borusińska.
Ostatecznie bieg ukończyło 379 osób w tym 97 kobiet.
tn_DSC_0467tn_DSC_0537
Już dziś zapraszamy wszystkich na 3 Słupski Bieg Niepodległości w 2015 roku.
Słupskie Towarzystwo Osób Pozytywnie Aktywnych STOPA Słupsk składa specjalne podziękowania dla Urzędu Miasta Słupsk za współfinansowanie biegu. Serdeczne podziękowania dla sponsorów: AUTO DIUG i IGMAR MULTISALON, LAMINOPOL sp. z o.o., C-L sp. z o.o., DIAB sp. z o.o.
Podziękowania dla fundatorów nagród: Herbaciarnia „W Spichlerzu”, Salon Meblowy „Meble Expo”, Cukiernia „Sowa”, Sklep sportowy „Atletica”, Decathlon, Siłownia „My Gym”, Księgarnia „Pod Sową”, Drogeria „Natur House”, Energa Czarni Słupsk, Teatr Nowy, Łosoś sp. z o.o., APR, Park Wodny Redzikowo.
tn_DSC_0484

Leave a reply