II Sztafeta Walentynkowa

17 lutego 2015 Nasze starty  No comments

W ubiegłym roku postanowiliśmy z okazji Dnia Zakochanych zrobić coś nowego. Sztafetę. Damsko-męską. Okazało się, że spodobała się ta forma zawodów więc idąc za ciosem zorganizowaliśmy drugi bieg w takiej formule.

W tym roku z inicjatywy Ratusza przy okazji naszego biegu zorganizowaliśmy także Biegową Osiemnastkę Łukasza Kamieniarza – chłopaka z jednej ze słupskich szkół.

Jak zawsze już od godziny 9 rano ruszyły przygotowania do biegu. Pogoda w tym dniu była wyśmienita. Czyste błękitne niebo i świecące słońce przypominały nam, że wiosna za pasem. Rozstawiliśmy namiot, bramę, dmuchany domek z Auto Diuga i oznakowaliśmy trasę. Od godziny 10 zaczął się ruch i biuro zawodów rozpoczęło zapisy. Każda para oprócz numeru startowego otrzymała koc termiczny, do owinięcia się na czas biegu partnera. Oprócz 38 par zapisało się także 6 solistów, którzy sami pokonali cały dystans.

SONY DSC

Gościem naszych zawodów była Pani Wiceprezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Ona to dała sygnał do startu i kibicowała na trasie wszystkim parom wraz z prezesem STOPY Sławkiem Ćwirko. Czołówka biegu była bardzo mocna ale bezkonkurencyjni okazali się Marlena Wieleba i Mariusz Borychowski, którzy ustanowili rekord trasy czasem 34:42. Dodam tylko, że pętla o długości 1440 metrów była pokonywana czterokrotnie przez panów i trzykrotnie przez panie. Łączny dystans wyniósł więc 10 080 metrów.

tn_DSC_5250

Pozostałe miejsca podium zajęli rodzeństwo Patrycja i Sebastian Treder oraz Aleksandra Miszewska i Mateusz Hering, obie te pary reprezentowały Talex Borzytuchom. Najszybszym małżeństwem byli Klaudia i Rafał Kołodzik z Luzina, którzy zajęli czwarte miejsce.

Najmłodszą uczestniczką była Wiktoria Wąsicka, która ma ukończone 9 lat i biegła w parze ze swoim tatą Jackiem.

Po wręczeniu nagród i rozlosowaniu upominków i nagród pieniężnych wszyscy odśpiewali gromkie „Sto lat…” Łukaszowi, który otrzymał drobne upominki od sponsorów biegu oraz Urzędu Miejskiego, a następnie solenizant poczęstował wszystkich tortem, który został ufundowany przez Prezydenta Miasta Słupska Pana Roberta Biedronia.

tn_DSC_5301

Warto dodać, że dwie osoby pokonały bieg wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, za co pieski zostały nagrodzone przysmakiem specjalnie dla nich.

Takiej pogody, jaka była w sobotę życzylibyśmy sobie zawsze podczas naszych biegów, a takich kibiców oczekujemy już 8 marca w Parku Kultury i Wypoczynku na Biegu z okazji Dnia Kobiet w ramach cyklu Słudzibie 2015.